Fundusze europejskie

Zakątek Przedszkolaka Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne w Łochowie uczestniczy od 1.12.2023 do 30.11.2024 w projekcie Akcja 1 „Mobilność edukacyjna” w sektorze Edukacja szkolna, objętych dofinansowaniem w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, realizowanego w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (96.384,27 zł).

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji językowych nauczycieli w zakresie języka angielskiego oraz doświadczeń dotyczących edukacji dzieci w wieku przedszkolnym w terenie (OUTDOOR ADVENTURE EDUCATION) poprzez udział 
w zagranicznych szkoleniach (Bolonia, Florencja, Dublin).

Miło jest nam poinformować, że przed naszą kadrą czekają wyjazdy szkoleniowe w ramach Erasmus +, finansowanych z funduszy unijnych FRSE (Fundusz Rozwoju Edukacji)

Pierwsza mobilność edukacyjna to wyjazd do Dublina

Cele Outdoor Adventure Education: ⬇️⬇️⬇️

✅ rozwijanie kompetencji metodycznych i dydaktycznych nauczycieli w zakresie edukacji outdoorowej,
✅ wdrażanie innowacyjnych programów, metod i narzędzi dydaktycznych,
✅ poprawa umiejętności językowych nauczycieli,
✅ wzmocnienie powiązań ze środowiskiem lokalnym,
✅ wykorzystanie lokalizacji przedszkola do planowania i prowadzenia edukacji outdoorowej,
✅ zagospodarownie terenu wokół przedszkola,
✅ dostosowanie infrastruktury i terenu do potrzeb zajęć outdoorowych,
✅ przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym.

Szkolenie nastawione będzie na edukację outdoorową.
Poprowadzi je p. Nessa Darcy https://www.facebook.com/creativeentomology kreatywny entymolog z Dublina.
W ramach wyjazdu czekają na naszą kadrę min. wyjazdy w teren, zakładanie pułapek, tworzenie kreatywnych prac, odkrywanie fauny i flory Irlandii, poznawanie nowych ludzi, zwiedzanie Dublina.
Liczymy na to, że nasi trenerzy nauczą nas wielu ciekawych rozwiązań, które później będzie można wykorzystać na realizowanych zajęciach.
Erasmus+

Druga mobilność edukacyjna nauczycieli do Bolonii!

Za nami szkolenie „Edukacja w terenie: nowy sposób na nauczanie i uczenie się” realizowane w ramach projektu OUTDOOR ADVENTURE EDUCATION.

Na szkoleniu w Bolonii uczestniczyła nasza druga grupa mobilności nauczycieli. Nauczycielki miały możliwość wziąć udział w szkoleniu w zakresie edukacji outdoorowej w naturze oraz mieście, a także zapoznać się z kulturą Włoch i zwiedzić wiele ciekawych miejsc! Podczas szkolenia uczestniczyły w wielu ciekawych grach i zabawach! Cenna wiedza oraz zdobyte umiejętności pozwalają nam na realizowanie nowych, ciekawych i kreatywnych zajęć w terenie!

Trzecia mobilność edukacyjna to wyjazd do Florencji

Trzecia mobilność nauczycieli realizowana w ramach projektu OUTDOOR ADVENTURE EDUCATION ukończyła w czerwcu tygodniowy kurs języka angielskiego we Florencji.

Wyjazd umożliwił nauczycielom nie tylko poprawienie znajomości języka angielskiego w krótkim czasie, lecz również rozwijanie umiejętności komunikacji z przedstawicielami innych kultur i narodowości, nawiązywanie znajomości z rówieśnikami z innych krajów oraz uczenie się akceptacji dla tego, co nowe.